Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
  

  V této sekci naleznete přehled hlaních rolí seriálu a také přehled tvůrčího štábu. 
Tvůrčí štáb


Seriál Letiště musí mít, jako každý jiný seriál nebo projekt svůj tvůrčí štáb. My vám přinášíme velký přehled toho ,,letišťáckého " štábu. Začneme hezky od začátku.

 Seriál navrhl režisér Petr Zahrádka. Důvodem, proč se rozhodl natočit seriál z prostředí letiště byl jednoduchý. „U dlouhého seriálu jako je ten náš jsou důležité postavy a jejich prostředí. Doktoři a všechny ty nemocnice už začínají být okoukané, kromě toho jsme chtěli ten náš seriál trochu odpálit od země. Takže lítáme." Přesně toto řekl Zahrádka v rozhovoru pro TV Prima. Petra Zahrádka byl režisérem českého filmu One love, ke kterému napsal i scénář. Společně s Petrem seriál režíruje Jaroslav Fuit , Radim Špaček. Foto Petra Zahrádky najdete níže!
Hlavními scénaristami druhé řady Letiště jsou Tereza Dusová a Jan Coufal. Jan Coufal navrhl film Marta a napsal k němu scénář. Scénář napsal i k filmu V noci a nesmíme zapomenout na jeho režírování filmu Potkan z roku 1998.

Mezi hlavní kameramany patří trojice Michal Vojkůvka, Viktor Smutný a Miloslav Holman. Michal působil jako kameraman v mnoha krátkých filmů, ale také třeba ve filmu Zjevení. Viktor si podobně jako Michal natočil několik krátkých filmů, mezi které patří např. Můj děda, Nebe nebo peklo. Miloslav Holman si zahrál si zahrál nejnověji ve filmu Eliška má ráda divočinu. Zajímavé je, že se nám nepodařilo najít nic z jeho kameramanské kariéry.

Architektem Letiště se stal Martin Kurel.

O hudbu se postaral Roman Holý. Ten pracoval již na mnoha filmech mezi které patří např. Experti, Zatraceni, Doblba, Boží pole s.r.o. aj.. Roman však není pouze ten, který se stará o hudbu, ale zahrál si také třeba ve filmu S čerty nejsou žerty nebo Kanárská spojka. A toto je už samotný Roman Holý.

 


Nemůžeme zapomenout na střihače. Michal Hýka, Zdeněk Marek, Katerína Geyerová, Anna Ryndová. To jsou střihačí seriálu Letiště! Michal se jako střihač podílel na filmech Choking Hazard (2004), Malý svět (2004), Kristova léta, dámy(2004) a dalších filmech. Zdeněk Marek
se narodil 14.ledna 1964 a není to jenom střihač, ale i herec. Zahrál si např. ve filmu Radhošť, Vrať se do hrobu, Přízrak svobody aj.. Jako střihač se podílel na filmech Podvraťáci, Český sen, Silný kafe, Nonstop, Panic je nanic a připravuje film Eldorádo. Katarína Geyerová se jako střihačka podílela na filmech Kruh, V žitě, Co chytneš v žitě a další. Poslední z našich střihačů je Anna Ryndová a ta se podílela např. na filmu Můza.

Výkonou producentkou Letiště je Jana Garajová. Producenty jsou Vratislav Šlajer a Petr Bílek. Dvojici mužů přinášíme na fotografii.
Text písně , která provází znělky seriálu Letiště napsal Dan Bárta, hudbu vytvořil Roman Holý a společně s uvedenými muži ji nazpívala Zuzana Říhová.

Na závěr jenom připomenu, že se Letiště natáčí v ateliérech Kolbenova a druhá řada Letiště bude mít celkově 34 dílů. Logo pro seriál Letiště vytvořilo grafické studio Side2, které vytvořilo i nové logo České republiky. O znělku a grafiku se postaralo studio Liv ducci.


Herci seriálu

Jana Stryková - Eliška Macešková

 

Herečka Jana Stryková se narodila 22.4.1979 v Brně. V roce 2003  vystudovala Damu. Hrála v Divadle Rokoko a také Divadle F.X. Šlady v Liberci. V současnosti hraje v seriálu Letiště, příležitostně spolupracuje s Českým rozhlasem a můžeme ji vidět také v inscenacích České televize. V roce 2003 získala cenu Valtra Tauba.Zahrála si v divadelních představeních Pohřešované, Sen noci svatojánské, Slepice, Žebrácká opera, Periférie a další.


Jana v Letišti hraje roli psycholožky Elišky Maceškové.Květa se v seriálu zamiluje do Karla Halamy, což vede Karla k rozchodu s Lucií. Jak se vztah Karla a Květy bude vyvíjet dál můžete zjistit každé pondělí a středu na Primě!

Jaroslav Plesl - Ota Dáda


Jaroslav Plesl se narodil 20.10. 1974. V roce 1999 vystudoval Jamu a působil v divadlech ve Zlíně, Dejvickém divadle a v současné době hostuje v Divadle na Na jezerce v Praze a v divadle F.X. Šaldy v Liberci. Zahrál si ve (podle mého názoru skvělém filmu) Pravidla lži, ale do podvědomí diváků se přecijenom dostal díky roli Patky v úspěšném filmu Davida Ondříčka - Grandhotel. Díky této vedlejší roli číšníka získal nominaci na Českého lva. Bohužel nakonec ,,lva" nezískal. Byl z toho trochu smutný, ale spíše se připravoval na to, že neuspěje. Kvůli natáčení filmu Pravidla lži strávil dva dny na statku, kde se léčí narkomani, aby lépe svoji roli pochopil. Podle něj mu to moc nepomohlo, ale lidi v ústavu byli prý skvělí. Čekal totiž lidi - příšery zničené drogama.

Jaroslav v Letišti hraje Otu Dádu, stewarda a zároveň syna Romana Fily. Ota si ale nechal změnit jméno a jmenuje se podle jeho matky. Hodně ráda ho má šéfstewardka CA - Macháčková!Pavel Zedníček - Tonda Robinson


Pavel se narodil 1. listopadu 1949. Je to kvalitní herec, velký bavič, sympatický moderátor a dobrý člověk.  Zahrál si v mnoha filmech, z nejnovějších např. ve filmu Jak básníci neztrácejí naději,Kousek nebe a ve filmu Všechno nejlepší.  Ovšem do podvědomí diváků se dostal spíše díky televizním seriálu - k těm nejznáměším patří Sanitka, Malý pitaval z velkého města, Četnické humoresky a další. Napsal i knihu Kurňa, to je život. Tvrdí o sobě, že je opravdu obyčejný člověk. Jako malé dítě pravidelně navštěvoval modelářský kroužek. Vystudoval Jamu a v současnosti ho můžete vidět v seriálu Letiště a za pár týdnů ho čeká mnoho divadelních představení v divadle Kalich.


V seriálu Letiště hraje letištního mechanika Tondu Robinsona. Hodně blízký je mu kapitán Vítězslav Blatný. Tonda je obviňován z poruch letadel společnosti TA, ale ten tvrdí, že za vše můžou firmy, které součastky do letadel vyrábějí? Kde je pravda? Sledujte seriál Letiště.Linda Rybová - Viola Antošová

Narodila se 10. listopadu 1975 v Praze. Vystudovala balet a herectví na pražské konzervatoři. Na konzervatoři dostala trojku z chování a vyzkoušela drogy. Demonstrovala proti drogovému zákonu. Její první film se jmenoval Žabí král. Po ukončení studia získala angažmá v Divadle Komedie po roce odešla a v roce 2001 se opět vrátila. Je vegetariánka. Má ráda procházky v lese a čtení. Žije s hercem Jakubem Prachařem a čeká třetí dítě.

V seriálu hraje pilotku která bude mít poměr s Václavem tomu ale bude mu pravděpodobně nevěrná s Jamsem. Líbí se Robertovi. Je ambiciózní a drsná. Jaká ale doopravdu bude uvidíme již 27.8.
Zuzana Norisová - Petra Antlová

Zuzana Norisová se narodila v roce 1979 v Malackách. Po studiích na bratislavské konzervatoři (hudebně-dramatický
obor) hostovala v Divadle Andreja Bagara v Nitře. Zuzana Norisová se však do širšího diváckého podvědomí dostala až v roce 2001, kdy se objevila jako Tereza v úspěšném filmovém muzikálu rež. Filipa Renče REBELOVÉ. K tomuto muzikálu také nazpívala píseň Sugatown, š,š,š… V současné době můžeme Zuzanu vídat v seriálu Letiště, kde výborně stvárňuje roli Petry Antlové.


Více o roli Petry:
Petra je naivní, trhlá a krásná letuška ve společnosti Central Airlines. Měla poměr s  ředitelem letiště, Romanem Filou a také s  Karlem Halamou. Miluje především svého králíka Karlíka.:-)
 
 
 
 
                  

Zuzana Bydžovská - Tereza Holerová
 
 

Narodila se roku 1961. Studovala na Státní konzervaři v Praze, po ukončení studia se stala členkou hereckého souboru divadla Na Zábradlí. Hostuje v divadlech Ungelt a Kalich. V Divadle Na zábradlí, hraje hlavní roli Barbs Marshallové ve hře současné skotské autorky Liz Lochhead - Perfect Days a také v roli Hedviky, paní profesorové v Náměstí Hrdinů Thomase Bernharda. Nejvíce se proslavila jako číšnice v seriálu " Hospoda" . Dále hrále v mnoha českých filmech jakymi jsou např. Příběhy obyčejného šílenství, nebo Přijela k nám pouť z roku 1973.


Více o roli Terezy: Tereza je citlivá a zvědavá dispečerka společnosti CA. Miluje kpt.Blatného kterého si nakonec v seriálu vezme. Pečuje o postiženého bráchu Vladimíra. Má panický strach z létání.                                        

 

 


Bob Klepl - kpt. Roman Fila

 

Bohumil Klepl se narodil roku 1958 v Moskvě. Chtěl se stát filmovým režisérem, ale nakonec se rozhodl pro studium na Damu. Učinkoval v divadelním spolku Kašpar, v Divadle Komedie, Divadle na zábradlí. Na zviditelnění Boba má velký podíl režisér Karel Smyczek, který ho obsadil do seriálu " To jsem z toho Jelen,,. Nyní mj. vystupuje na TV Prima v zábavném televizním pořadu Hádej, kdo jsem. Jeho první významnou roli získal ve filmu "Báječná léta pod psa", hrál také v nové české komedii " Účastnící zájezdu".  Hrajhe téměř v každém českém seriálu.

Více o roli kpt. Fily: Ředitel společnosti Central Airlines je cholerický a soutěživý typ člověka, který mění své názory ze dne na den. Miluje golf a ženy. Golfovou jamku má dokonce i ve své kanceláři.

 

 


 David Matásek - Karel Halama

  

Narodil se roku 1968 v Praze. Vystudoval pražskou konzervatoř. V televizi ho proslavila role Kendyho ve filmu Jak svět přichází o básníky, Jak básníci neztrácejí iluze, Jak básníkům chutná život., Konec básníků v čechách, Jak básníci neztrácejí naději. Zahrál si roli v seriálu Redakce. V roce 1987 založil spolu s Danielem Landou skupinu Orlík, která se však zanedlouho po vydání alb Oi! a Demise! rozpadla, jejich texty byly považovány za rasistické. Členové kapely však tvrdili, že takový dojem vznikl z nepochopení jejich tvorby.

Více o roli Karla: Karel se občas chová jako slaboch, chtěl by získat místo ředitele CA, a je ochoten pro to udělat cokoliv. Karel je sobec, dokáže zradit i svého nejlepšího přítele. Miluje Petru a nustále o ní s někým bojuje. 


 


Anna Šišková - Anna Schindlerová 

 

Anna Šišková se narodila 30.června 1960 v Žilině. Vyrůstala spolu se čtyřmi bratry. Studovala na Pedagogické fakultě Univerzity Komenského v Trnavě. Čtrnáct let žila s režisérem Jurajem Novotou, vychovávali spolu dvě dcery Terezii a Dorotu. Dcera Dorota se také objevila v několika filmech. Hráje v českých seriálech, např.: Letiště, Místo v životě, Eden... . V Praze ji můžeme vidět ve Švandově divadle.


Více o roli letušky Anny: Anna je citlivá letuška společnosti CA. Se všemi svými známými to myslí dobře ale někdy se jim až moc "šťourá" do života. Každému ráda pomůže. 


Maroš Kramár - Václav Schindler

 
 

Maroš Kramár se narodil 26.4.1959 v Bratislavě. Studoval herectví na Státní konzervatoři v Brně. Působil v divadle v Brně a v divadle Andreja Bagara v Nitre . V divadle a televizi se objevoval už jako díťe. Zahrál si i ve filmech Fontána pro Zuzanu 2 a Za humny je drak. Se svou ženou Natašou mají dvě děti, holčičku Tamaru a chlapečka Timura.


Více o roli Václava: Václav je nyní pilotem společnosti Titan Air a  šéfem malého letiště Točná. K ženám je gentlemanský a galantní. Každému kdo potřebuje podá "pomocnou ruku". Má dvě nevlastní děti Tomáše a Anežku.  

 

 
Pavel Řezníček - Robert Schindler

                             

Pavel Řezníček se narodil v Brně, od svých čtrnácti let hrál dorostenecký fotbal za dnešní FC Brno. Po návratu z vojny pracoval jako kulisák v Divadle bratří Mrštíků. Ve dvaceti letech šel hrát do brněnského Divadla Husa na provázku. Studoval DAMU a divadelní režii. Pracoval jako produkční zpravodajství TV Prima, hrál například ve filmu Sametoví vrazi nebo seriálech Hop nebo trop, On je žena, Místo v životě. Nyní rád hraje squash. 


Více o roli Roberta: Robert je nyní stejně jako jeho bratr Václav pilot, ale v konkurenční společnosti CA. Je to charismatický a atraktivní muž, který má rád hezké ženy.

   
Vojtěch Dyk - Tomáš Schindler

              

Narodil se 23.července 1985 v Praze. V roce 2004 odmaturoval na pražskmém gymnáziu Arabská. Studuje na konzervatoři Jaroslava Ježka, obor činohra. Vojta hraje ve Stavovském dívadle ve hře Duše - krajina širá nebo v muzikálu Obraz Doriana Graye. Nejvíce se zviditelnil seriálem Letiště. Hraje také v hudební skupině Nightrock.Více o roli Tomáše: Tomáš je občas drzýa do všeho se vrhá po hlavě a ne vždy se mu to vyplácí. Jeho velkou láskou sportovní letadla. V jádru je citlivý.   
Vladimír Kratina - kpt. Blatný

 

 Narodil se 25. února 1952. Studoval DAMU obor herectví v Praze 1975. Hrál například v divadle Ypsilon. Rád cestuje, vypije si dobré vínko a občas zakouří doutník. Je jednou rozvedený. Má dvě děti Marii a Dominiku. Hrál v seriálu Náves a Místo v životě. Zahrál si například ve filmu Fontána pre Zuzanu, nebo Chobotnice z II.patra atd.

Více o roli kapitána: Blatňák je gentlemenský k ženám, nemá rád násilí. Je považován za autoritu. V posledním díle seriálu si vzal Terezu.
TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek